Новини

ЧУДЕСА ПУСТИНІ - 10 ЗАХОПЛЮЮЧИХ ФАКТІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ІЗРАЇЛЮ

08.06.2015

ЧУДЕСА ПУСТИНІ - 10 ЗАХОПЛЮЮЧИХ ФАКТІВ  СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ІЗРАЇЛЮ

76% ЕКСПОРТОВАНОЇ С/Г ПРОДУКЦІЇ ЙДЕ НА ЄС
Головний регіон для вирощування експортної продукції - пустеля Арава.

ФЕРМЕРИ ВМІЮТЬ ЗМІНЮВАТИ СМАКОВІ ЯКОСТІ ПРОДУКТІВ
Подібний ефект досягається за рахунок гібридизації – виведення нових сортів рослин шляхом схрещування існуючих, – а не генних модифікацій продуктів (ГМО).

ОВОЧІ СОРТУЮТЬСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ФОТОТЕХНІКИ І КОМП'ЮТЕРІВ
На конвеєрній стрічці кожен плід фотографують 32 рази. З отриманих знімків комп'ютер генерує тривимірну модель плоду, визначаючи його розмір, стиглість, наявність пошкоджень і т. д. На основі зібраних даних овочі і фрукти автоматично сортуються виходячи із заданих параметрів.

МИГДАЛЬ І ФІНІКИ ЗБИРАЮТЬ СПЕЦІАЛЬНИМ КОМБАЙНОМ
Збір врожаю відбувається методом струсу стовбура комбайном. Струс відбувається за певною амплітудою, розрахованої на основі ряду параметрів рослин. Даний метод не тільки не шкодить дереву, але і зміцнює його кореневу систему. Процес прибирання займає в середньому 30-60 секунд,

ДЕРЖАВА СУБСИДУЄ ФЕРМЕРАМ до 40% ВІД ВАРТОСТІ ПОКУПКИ І ВНЕДРЕНИЯНОВЫХ ТЕХНОЛОГІЙ

ЗБИРАЮТЬ ВИНОГРАД ЗБИРАЛЬНИМИ КОМБАЙНАМИ
Використання спеціальних збиральних комбайнів дозволяє знизити втрати з 10% (при ручній збірці) до 1-1,5%.

НАДОЇ МОЛОКА ЗБІЛЬШУЮТЬ, ОБЛИВАЮЧИ КОРОВИ ХОЛОДНОЮ ВОДОЮ
У свій час ізраїльтяни домоглися підвищення надоїв до 10 000 літрів у рік за рахунок технологій контролю над станом і поведінкою тварин. Досягти таких результатів вдалося за рахунок обливання корів холодною водою.
Справа в тому, що дана процедура допомагає поліпшити самопочуття тварин, що відбивається на їх апетиті і, відповідно, надоях. Таким чином, сьогодні в Ізраїлі найвищий рівень надою молока від однієї корови у світі - в середньому 12,5 тонн в рік. Приміром, у Німеччині цей показник становить близько 8,5-9 тонн в рік, у США близько 10 тонн в рік, в Україні - близько 4-4,5 тонн в рік.

НЕСУЧІСТЬ КУРЕЙ ПІДВИЩУЮТЬ ЗА ДОПОМОГОЮ РІЗНОКОЛЬОРОВИХ ІГРАШОК
Кури насправді не менш агресивні, ніж півні. Більш того, у них розвинений канібалізм. У більшості випадків, кури, сидячи на сідалі, клюють інших курей, що сидять поруч. Щоб викорінити канібалізм перед курми в курниках початку підвішувати різнокольорові іграшки. Таким чином, коли вони хочуть "випустити пар", вони не клюють своїх сусідів по сідалі, а ці іграшки. Так вдалося значно знизити рівень смертності в курниках.

СИСТЕМНЕ УПРАВЛІННЯ НАСЕКОМИМЫ І ШКІДЛИВИМИ МІКРООРГАНІЗМАМИ
яке включено в інтегровану систему захисту рослин (integrated pest management). Зокрема, для знищення/контролю комах в теплицях і на полях розпорошують анісова, базиліковим та інші олії, застосовують феромони і т. д.

ЕФІРНИМИ МАСЛАМИ ОБРОБЛЯЮТЬ ПРИДАТКОВІ НИРКИ КАРТОФЕЛЯДЛЯ ДОЛЬШЕГО ЗБЕРІГАННЯ
Придаткові нирки бульби (народна назва в Україні - "вічка") обробляють м'ятним, евкаліптовим та іншими ефірними маслами, що перешкоджає проростанню картоплі і, відповідно, подовжує термін його зберігання. Дану роботу виконують люди, а спеціальні запрограмовані пристрою.
www.bakertilly.ua