Новини

ТОП-3 нішеві культури, вирощування яких буде вигідним для українських аграріїв

26.02.2018

ТОП-3 нішеві культури, вирощування яких буде вигідним для українських аграріїв

На першому місці виявився високоолеїнового соняшник, переваги якого вже оцінили провідні українські виробники. Так, прибуток від його вирощування збільшилася за цей рік на 100 дол./га.

Друге місце зайняло сорго. Особливо цікавим він для тваринників, адже може використовуватися в якості силосу, а також для виробників спирту. Сорго здатний навіть замінити кукурудзу, так як за багатьма показниками він значно вигідніше. Так, його ціна набагато нижче.

Також зауважимо, що сорго невибагливий до умов вирощування, тобто врожайність його не так сильно залежить від грунту і кількості внесених добрив. Тому, навіть небагатий фермер зможе вирощувати сорго на своїх полях. До переваг культури належить і її соле-і посухостійкість (до 14 днів без вологи). Також сорго допомагає боротися з медведкою.

Третє місце зайняв кондитерський соняшник, який відрізняється високою рентабельністю і має високий експортний потенціал. Його вартість починається від 700 дол. / Т. Особливо поширеними серед українських фермерів виявилися чорний і смугастий сорти. За матеріалами: propozitsiya.com