Новини

Пізнавальна екскурсія в світ музичних ферм

01.03.2018

Пізнавальна екскурсія в світ музичних ферм

Чому варто подивитись на життя ферми під іншим, креативним, кутом?

Наприклад, невеликі виробники молочної продукції в США вирішили, що щаслива корова - перспективне джерело доходу. Розглянемо, які ефективні підходи набувають попиту.

Глибоко поринати в наукові дослідження про музику і її вплив на тварин не будемо. Зупинимося лише на декількох милих історіях.

Також варто віддати належну шану монахам минулих сторічь. Саме вони, шляхом випадковості,  відкрили безліч корисних продуктів.

Тому не дивно, що вперше музика на фермі пролунала в одному з Британських монастирів. Результат порадував. Від «прослуховування» музики надої корів збільшилися в 2 рази.

Трохи пізніше німці, як справжні практики, цю хитрість впровадили в звичку - балувати тварин класикою.

Не менш цікавий досвід був проведений із бджолами в Бразилії. Вдалося навіть вивести менш агресивну породу бджіл під впливом музики. Правда разом із зниженням агресивності, також впало бажання працювати. Бджоли  стали більш схожими на  миролюбивих леньтяюшок.

Птахофабрики теж не залишилися осторонь, пропонуючи птахам слухати різну музику. Хоч вони і більш примхливі до музики, але класика залишилася в «фаворі».

Які "ноу-хау" бувають на фермах

Перш за все, тварин потрібно любити і годувати, створюючи їм хороші умови для життя. Голодна тваринка не дасть молока, навіть якщо сам Моцарт  диригував би оркестром.

У той же час, бажано створювати рівномірне звучання музики в корівнику. Музику включати під час годування і доїння.

music_farm_with_tourdefarm_in_ua

Практична сторона:

Спокійна без різких звуків музика під час доїння відволікає тварина від шумів техніки, яка може бути подразником для тварини.

А на одній неукраїнській фермі пішли ще далі. У корівнику встановили кілька плазмових телевізорів прямо над стійлами тварин. Показуючи соковиті альпійські луки з ніжним звучанням класичної музики.

Особливо чудово це ноу-хау позначилось на надоях корів в зимовий час (корови довгий час не бувають на пасовищах і не отримують зелених кормів). Надої за 2 тижні приємно збільшилися.

Про смаки фермерських жителів

Голландці показали, що прослуховування музики Баха і Елгара підвищує грайливість поросят. Як ми розуміємо, грайливі поросята, краще, ніж не грайливі.

Грецькі вчені під звуки «Маленької нічної серенади» Моцарта вирощували коропів. І прийшли до висновку, що музика стимулює їх ріст.

Курчата, які на стадії яйця слухали музику, швидше запам'ятовували шлях до годівниці. А дорослі кури більше несли яєць.

Що ж, дорогі панове, пропонуємо підвищувати свої музичні смаки разом. А фермерам підкидаємо прекрасну ідею для поліпшення рівня щастя тварин і якості продукції.

Також запрошуйте Тур де Ферм до себе в гості.

Будемо разом вирощувати інтерес до натурального, фермерського та локального.

І на десерт правило смачного сиру:
"Щасливий сир може дати лише щаслива тваринка".

Тільки в гонитві за надоями головне не переборщити.

Нововведення тваринам, як і людям, краще пропонувати поетапно, потихеньку ... крок за кроком.

За матеріалами: Тур де ферм