Новини

Мелодійні яйця в 9 разів дорожчі звичайних

28.02.2018

Мелодійні яйця в 9 разів дорожчі звичайних

Фермери, які зацікавлені в доходах завжди знайдуть нестандартні рішення. Коли стоїть задача як  отримати більше яєць від курей при менших витратах? Один фермер знайшов досить цікавий підхід: птиця менш схильна до стресу в замкнутому просторі, якщо на неї постійно впливає мелодія.

Музика нейтралізує різні шуми, які часто вводять в стан стресу птахів. У підсумку, кури щасливі і безтурботні, вони добре їдять і приносять більше якісних яєць.

Фон Чхи-хун відкрив ферму в 2003 році, а музичний супровід почав використовувати з 2006 року. Як зазначає власник, музика не тільки поліпшила якість яєць, а й зменшила смертність самих птахів майже в 2 рази.

У Гонконзі на фермі Chung Hing Musical Farm 20 тисяч курей цілий день слухають музику. Щодня з ферми відправляється на продаж від 500 до 600 яєць. На кожне таке музичне яйце ставиться брендовий знак у вигляді музичного ключа.

Яйця курей-меломанок тримаються в ціні

Музичні яйця простіше купувати безпосередньо з ферми, так як основна їх частина продається до ресторанів.
Стильне мелодійне життя птахів відображається і в вартості самих яєць. Музичне яйце коштує 3,75 гонконгських долара, в той час як звичайне - 0,42 гонконгських долара. Що в 9 разів дорожче звичайного китайського яйця в супермаркеті.

Ресторани готові переплачувати за яйця, так як їх якість очевидна. Відразу можна побачити різницю по жовтку, який майже помаранчевого забарвлення і в рази більше за розміром, ніж у  яєць із супермакетів, зазначає сам власник ферми.

music_aggs_dartur

Плей-лист в яйце

На фермі для кожного віку нпідібрана певна музика.

Наприклад: перші 15 днів свого життя курчата слухають романтичні пісні про кохання. Потім ще від 16 до 30 днів вони отримують заряд від більш швидких композицій в стилі диско. Після цього вже досвідченим курям-меломанам пропонується гнучкий вибір музики.

У віці 20 тижнів кури починають відкладати яйця і під час цього відповідального процесу чують еклектичний мікс з пісень різного стилю.

Hi-Fi стерео-система, встановлена ​​в різних куточках курника, включена з десятої ранку до другої години дня, а потім з чотирьох до шести вечора. Гучність досить пристойна, порівнюючи з тією, що буває в нічних клубах. Антракти влаштовуються лише під час сну птахів.

На замітку українським птахівникам

На кожну курочку є своя мелодія. Кури більш примхливі до музики, тому якщо виникне інтерес провести подібні експерименти, краще починати з класичних гармонійних мелодій і придивлятися до настрою вашої птиці.

Щасливих днів щиро бажає команда Тур де ферм, нашим українським фермам і їх жителям.
За матеріалами: The World Street Journal